kondoomita seks 04.06.07 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

2,5 päeva tagasi olin kondoomita seksuaalvahekorras mehega, kes teadis end olevat terve, ent 100% kindlust see muidugi mulle ei anna. Kuna ajas tagasi minna pole võimalik, pean nüüd tagajärgede eest vastutust kandma. Minu küsimus ongi, kus oleks võimalik Tartus kiiremas korras suguhaigusi diagnoosida? Mis on üleüldse minimaalne aeg nakatumise hetkest, kui analüüsid annavad kasulikku infot? Hetkel mul mingeid kaebusi pole.
Tänud, L.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Erinavatel sugulisel teel levivatel infektsioonidel on erinev peiteperiood - ulatudes mõnest päevast kuni mõne kuuni. Analüüsid süüfilise suhtes muutuvad positiivseks tavaliselt paarikümne päeva möödumisel võimalikust nakatumisest, HIV infektsiooni suhtes isegi hiljem. Teised sugulisel teel levivad infektsioonid - gonorröa, klamüdioos, trihhomonoos- võimaldavad diagnoosimist juba keskmiselt nädala möödumisel võimalikust nakatumisest.
Järjekorrad sugulisel teel levivate infektsioonide diagnoosimiseks on erinevates kliinikutes ajas muutuvad ja erinevad. Tean öelda, et minu eravastuvõtule saab paari päeva jooksul.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

hiv

Kui olen maganud ilma kondoomita kahe partneriga- ühega umbes aasta tagasi ja teisega umbes 2 ja pool kuud tagasi ja nüüd umbes nädala püsivad palavaik, öine higistamine jne, siis kummalt partnerilt ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Võimalik nakatumine 2,5 kuud tagasi on tõenäolisem.

Loe edasi

Hiv

Tere! Kui mul on hiv ja ma olen maganud ilma kondoomita oma partneriga vähemalt 10 korda (seemnepurse tuppe), siis kui suur on tõenäosus et ka tema on nakatunud hivi ?

Ette tänades!

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Puudub korrelatsioon vahekordade sageduse ja HIV viirusesse nakatumise tõenäosuse vahel. On võimalus, et HIV nakkus saadekse ka ühe ja ainsa vahekorra ajal.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi