ureaplasma 24.11.06 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on Teile paar küsimust. Käisin nädal aega tagasi günekoloogi juures kontrollis. Mult võeti tupest analüüsid ja avastati ureaplasma. Arst kirjutas nii mulle kui ka partnerile antibiootikumid Doxy-M-ratiopharm 100mg kümneks päevaks. Siis palus korduskontrolli minna, nii minul kui ka partneril. Küsimus siis selline, et milliste haiguste kohta on üldse võimalik informatsiooni saada pelgalt tupest võetud testidega. Kas peale hivi ja süüfilise on veel mõni haigus, mida tuleb vereanalüüsiga kontrollida? Tahaksin olla täiesti kindel, et mul midagi peale selle ureaplasma pole. Kas peaksin mingeid lisaanalüüse tegema? Testid on ju kallid, ma ei saa ju kindel olla, et mu günekoloog lasi kõikvõimalike haiguste suhtes kontrollida!!! Kui mu partner meestearsti juurde läheb, siis kuidas tal see test võetakse?
Ette tänades, mures neiu

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Teil on täiesti õigus- kõiki teisi sugulisle teel levivaid infektsioone peale HIV infektsiooni, süüfilise ja B hepatiidi- saab kontrollida kas emakakaelast/tupest/ureetrast/kurgust/pärakust võetud analüüsida abil. Analüüsid võetakse niisugusest piirkonnast , kus kõige suurema tõenäosusega toimus võimaliku haigustekitaja sissetung. Missuguseid analüüse konkreetselt Teil tehti ja kas Te peaksite tegema veel mingeid lisauuringuid, oskab öelda Teie raviarst, kes teab, missuguste haiguste suhtes ta Teil proovid võttis.
Meestel võetakse uuringud enamiku sugulisel teel levivate infektsioonide suhtes ureetrast.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

ureaplasmoos

üks arst ütleb et see ei ole probleem...hiiul öeldakse et vajab ravi ja et nakkub sugulisel teel...kas see on suguhaigus või ei ole siis? kas mees võib selle haiguse puhul immuune olla?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Ureaplasma urealyticum võib ligi pooltel naistel kuuluda normaalse mikrofloora hulka. Kui nimetatud patogeen ei põhjusta põletiukulsi protsesse urogenitaaltraktis, siis pole seda vaja ravida. Seega ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi