Veidi ajas tagasi. 16.12.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Kas klamüüdia ja trihhomonoosi analüüsid on alati usaldusväärsed? (tehtud eraarsti juures u. 2001a.). Patsiendil esines siis valulikkus urineerimisel ja vajadus tihedalt kasutada WC-d.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Mitte ükski negatiinve analüüs - ükskõik kui tundliku uurimismeetodiga seda poleks ka tehtud - ei klamüdioosi ega ka trihhomonoosi suhtes ei anna 100%-list garantiid et seda haigust tegelikult pole.
Nn. "vale-negatiivusetel" vastustel võib olla väga palju põhjusi ja need on erinevate uuringumeetodite puhul vägagi erinevad. Kui on väikseimgi kahtlus , et mõni sugulisel teel leviv infektsioon ikkagi esineb, tuleks teha kordusanalüüsid.