Nahaärritus 23.09.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Minul on korduvalt probleeme olnud reite siseküljel munandite juures nahaärritusega - nahk muutub punaseks või on tumedamat värvi suurem nn. laik mõlema reie siseküljel, mis sügeleb (kui on punane, siis kipitab vahel). Samas on pahatihti ka peenise ots punaselaiguline (hullematel juhtudel on olnud ka väikesed mädatäpid ja nahk on kuiv ning kestendab).

Olen käinud nahaarsti juures Tallinnas, aga abi on ajutine. Arst arvas, et on seen, aga analüüsid olid korras (ka naisel pole seent).

Mida peaks tegema või kuhu pöörduma, et selline probleem lõplikult lahendada. Tavaliselt sügisepoole ja talvel on mõnikord päris jama..

Ette tänades,

R.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Ka mina usun, et Teie puhul on tegu seenhaigusega. Seenhaiguse puhul esineb väga tihti olukord, et see on ainult ühel partneritest. Seenhaiguse puudumine teie abikaasal ei välista selle haiguse olemasolu võimalsut Teil.
Eestis töötab ligikaudu 100 dermatoveneroloogi. Arsti valik on igal juhul Teie otsustada.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

Punetus munanditel

Tere

Jaanuari alguses peale kaitseta oraalseksi ja paanikas olles genitaalide suupuhastusvedelikuga pestes tekkis jargmisel hommikul punetus munanditel, mis kestab siiani. Peale arsti külastamist ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Munandite nahk on väga õrn ja nahaärritus seal piikonnas tekib väga kergesti. Olen kindel, et ärritusrraktsioon on tekkinud suupuhastusvedeliku kasutamisest, sest viimane on küllaltki kangetoimeline. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi