Ureplasma 16.09.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Mul diagnoositi kunagi ureaplasma, tehti ravi võeti uuesti analüüsid ja leiti et olen terve. Nüüd ca 2,5 aastat hiljem diagnoositi mul uuesti ureaplasma. Üritasin juba tol korral saada selle haiguse kohta rohkem teada kuid tulutult. Arst kes diagnoosi pani rääkis sellest kui suguhaigusest. Hiljem paludes riiklikul haiglal uuesti proov võtta selgitati et see polegi haigus, samas räägitakse et see levib VAID sugulisel teel jne. Seega on mulle tänapäevani arusaamatu mida kujutab endast ureplasma. Minu küsimus: On see suguhaigus? Selle mõju naise ja mehe organismile? Kui see pole suguhaigus siis mis seda põhjustab, esile kutsub? Mõju naisele kes pole veel sünnitanud, mõju lastetusele jne?
Soovin võimalikult palju informatsiooni selle kohta.
Teid ette tänades.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Ureaplasmoosi tekitab mikroob nimega Ureaplasma urealyticum. Nimetatud mikroob võib olla ka organismi normofloora osa. Kui selle mikroobi hulk organismis on normi piires ja ta ei põhjusta vaevusi, siis pole ravi vajalik.
Kui aga nimetatud mikroob hakkab vohama ja põhjustama põletikulisi protsesse urogenitaaltraktis, siis on ravi tegemine vajalik. Mingil juhul ei kuulu ureaplasmoos klassikaliste suguhaiguste haiguste hulka, kuigi teatud juhtudel võib see mirkoob kanduda ka partnerile sugulisle teel.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

ureaplasmoos

Tere!

Mul diagnoositi sellise nimega haigus. Minu küsimus on, et kuidas on võimalik selline haigus enesele hankida, kui ise ei ole võõra partneriga vahekorras olnud ja ka enda partnerit üleaisa ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Ureaplasmoosi peamisteks tekitajateks on Ureaplasma uealyticum ja Ureplasma parvum. Mõlemad need mikroobid võivad kuuluda ka inimese normofloora koosseisu. Tavaliselt need tekitajad inimesele vaevusi ei ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: