suguhaiguse kadumine... 24.06.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere lugupeetud arstitädi!
Mul on selline kysimus, et mul oli klamüüdia ja ma käisin arsti juures. Määras mulle antibiootikumid ja käisin pärast ka kontrollis (kahe kuu pärast). Need proovid näitasid, et nyid peaks kõik korras olema. Kas mul võib veel mõni muu haigus olla? sest mul on vahel urineerimine ikkagi valulik, kuid vähem kui ennemasti. Või see valulikkus kaobki hiljem?
Ette tänades

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Austatud patsiendionu!
Teil esinev valulik urineerimine võib viidata väga eriveva etiloogiaga põletikulisel prosessile, kaasaarvatud ka mõni sugulisel teel leviv infektsioon.
Sugulisel teel levivaid infektsioone on palju ja erinevaid ning klamüüdia on ainult üks nendest. Kui tegemist on sugulisel teel leviva infektsiooniga, siis valulikkus ureetrast võib isegi kaduda, aga see ei tähenda sugugi et Te terve oleksite - haigus on lihtsalt muutunud krooniliseks ning võib edaspidi avalduda juba tüsistustena.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

Suguhaiguse kahtlus

Tere!
Tahaksin teada, miks tekivad peale sugulist vahekorda, kindla partneriga sugutile väikesed punased laigud, mis vahel ka kergelt sügelevad, kuid mõne päeva möödumisel kaovad laigud ära ning ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Suure tõenäosusega on tegu kandidoosiga. Kui naisel esineb vaginaalkandidoos, siis võib see vahekorra järgselt kanduda partnerile ja avalduda kas suguelundil esineva nahalööbena või kusetoru põletikuna ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi