klamüüdia 16.05.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul avastati mingi kuu aega tagasi klamüüdia, mille vastu kirjutati välja ka vastav 5 päevane ( 2xpäevas/1tablett) antibiootikumiravi. Kui tõenäoline on, et need antibiootikumid ei mõju piisavalt?
Ja kui on haigusest tingitud ülemiste suguelundite tüsistusi, siis kas ainult sellest ühekordsest ravist piisab? Kuidas üldse selgeks teha, kas mul on klamüüdia kuidagi emakat ja munajuhasid tüsistanud?
Mis tüsistusi klamüüdia üldse tekitada võib peale ülemiste suguelundite?
Kas tüsistused võivad tekitada uue haiguselaine ja parnertilegi kuidagi nakatavalt mõjuda või on siis tegemist juba põletiguga, mida ravitakse kuidagi teisiti?
Mis ravi tüsistuse korral on ette nähtud?

Murelik pealinlane;
Triinu (24.a.)

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Urogenitaalse klamüdioosi tüsistumata juhud alluvad väga hästi ravile. Kuna ma ei tea missuguse ravimiga Teid raviti, siis ei oska öelda kas 5-päevane ravikuur oli piisav või mitte.
Kõige sagedasemad urogenitaalsest klamüdioosist tingitud tüsistused on väikevaagna põletik ja munajuhade põletik, mis võib lõppeda nende muutumisega läbimatuks, mistõttu munarakkude tee emakast on takistatud.
Põletikuliste protsesside esinemist väikevaagnas saab diagnoosida erinevate meetoditega (palpatsioon, ultraheli jne.) Lisaks põletikulise protsessi ülenemisele võib urogenitaalne klamüdioos tüsistuda ka Reiteri sündroomiga (liigeste ja silmade valulikkus). Tüsistuste puhul kasutatakse juba hoopis teist liiki ravi (pikad kombineeritud ravikuurid erinevate preparaatidega) ja see on indiviiditi sõltuvalt tüsistuste iseloomust ning ulatusest erinev.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

kood 45269

Tere

Saatsin just teile küsimuse kuid kahjuks ajasin klamüüdia ja kondüloomid segamini.Põhjuseks siis on kondüloomid.
Lugupidamisega Siim

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Palun korrake küsimust.

Loe edasi

gonorröa ja klamüüdia

Tere!
Kas on võimalik nakatuda eespool nimetatud haigustesse ka mittesugulisel teel?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Tõenäosus nakatuda urogenitaalsesse klamüdioosi ja gonorröasse mittesugulisel teel on äärmiselt väike.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi