klamüüdia või gonorröa? 06.05.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Olen peaaegu alati saanud mingi haiguse esimestest vahekordadest alates. Aastaid tagasi allusid need veel ravile, nüüd enam mitte. Ka analüüsides kajastus haigus aastaid tagasi, nüüd aga, olenemata, et tunnen end äärmiselt halvasti ja nõrgalt, on kõik analüüsid järjekindlalt korras. Ajaliselt on see kulgenud umbes nii, et 5 aastat põletik, 5 aastat terve peale gonorröa ja klamüüdia avastamist ja ravi, nüüd on 3 aastat põletik olnud ala- ja ülakõhus (olen korduvalt antibiootikume võtnud), kuigi midagi pole avastatud. 3 aasta möödudes saavutasin olukorra, et mu immuunsüsteem enam-vähem stabiliseerus. Toimus aga uus nakatumine mitte just võõra inimesega (kes peab ennast terveks) ja analüüsid on taas korras. Enesetunne aga kohutav, jõuetus ja põletikutunne terves kehas, ka silmades ja ülakõhus ning hingata on raske. See on kestnud umbes 1,5 kuud. Kogemustele rajanedes võtsin trihhomonoosi vastu 7 päeva Metronidazoli, mis osad sümptomid eemaldas, kuid ägenesid teised. Peale vahe pidamist võtsin Sumomedi, kuid vastupanu oli nõrgenenud ja peale 3 päeva (a 500 mg) ei talunud enam rohtu. Tunnen veel taolisi endasuguseid, kes on terveks tunnistatud, kuid vaaguvad elu ja surma vahel ja ise olen juba 3 korda arsti juures käinud, tulemuseta. Ikka saadetakse minema, kuna olevat terve. Kas on kuskil võimalik kasvõi mingit üldtugevdavat ravi saada, et suuta edasi elada? Ilmselt need müstilised haigused enam ei allu ravimitele ja ka mina ei talu enam ei haigusi ega rohtu.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Olen kindel, et Teie vaevustele peab leiduma põhjus. Seetõttu soovitaksin küll põhjalike uuringute tegemist enne kui olukord lootusetuks tunnistada.
Oma praksisest ei mäleta mitte ühtegi patsienti, kes poleks sugulisel teel levivatest infektsioonidest paranenud. Kuigi teinekord on tee õige põhjuse leidmiseni olnud üsna pikk ja vaevaline ning korduvaid ja täpseid uuringuid nõudev.
Pole võimalik, et haigus ei reageeri ravile kui kasutada õiget ravi. Samuti pole võimalik, et ei saa määratleda täpselt, millega tegu on. Küsimus on ainult selles kui põhjalikke uuringumeetodeid kasutada, et põhjuseni jõuda.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

kood 45269

Tere

Saatsin just teile küsimuse kuid kahjuks ajasin klamüüdia ja kondüloomid segamini.Põhjuseks siis on kondüloomid.
Lugupidamisega Siim

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Palun korrake küsimust.

Loe edasi

gonorröa ja klamüüdia

Tere!
Kas on võimalik nakatuda eespool nimetatud haigustesse ka mittesugulisel teel?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Tõenäosus nakatuda urogenitaalsesse klamüdioosi ja gonorröasse mittesugulisel teel on äärmiselt väike.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi