klamüüdia 22.04.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Olen 37-aastane naine ja abielus olnud 7 aastat. Kummalgi meil ei ole olnud sel ajal ja aasta enne teisi suhteid. Nüüd avastati mul klamüüdia. Esimene küsimus on, kuidas see saab võimalik olla, kui vahepeal olen teinud mitmeid analüüse ja pidevalt arsti juures käinud ja 6 aastat tagasi sünnitasin?
Viimasel ajal olen tundnud ennast halvasti: alakõht ja selg valutab ja nagu on pinges, pea käib tihti ringi, põlved valutavad ja üks silm on ka kogu aeg vesine ja silmalaud haavandilised. Urineerimisega ei ole häda märganud. Muidugi on mul juba 4 aastat mure teise lapse saamisega. 2001.a. tehti munajuhade läbitavuse kontroll ja see oli korras. Eelmisel aastal käisin viljatuse murega Tallinnas. Sõin Seropheni ja süstisin
Pregnyli. Arst ütles, et midagi nagu otseselt viga ei ole ja ainuke väljapääs on kunstlik viljastamine. Äkki ongi mul juba see Reiteri sündroom ja kas sellest lahti ka üldse saab? Nüüd kui arsti juures käisin, kirjutas ta mulle kohe, veel enne proovide vastuseid, 20 kapslit Vibramycini. Suutsin neist võtta ainult 9 kapslit, nii halb hakkas. Tagasi minnes ütles, et sellest ka piisab. Aga kas siis piisab, sümptomid on ju kõik alles!? Sain ainult abikaasa jaoks 20 Vibramycini.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Et Teie probleemi selgust tuua, tuleks teha põhjalikud uuringud.
Ma ei oska arvate mis põhjusel Teile Vibramycin kirjutati, aga võimaliku urogenitaalse klamüdioosi või koguni Reieri sündroomi puhul 9 tabeltist Vibramycinist selgelt ei piisa. Soovitaksin enne mistahes raviga alustamist välja selgitada Teie kaebuste põhjuse ja alles seejärel alustada vastava raviga.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

kood 45269

Tere

Saatsin just teile küsimuse kuid kahjuks ajasin klamüüdia ja kondüloomid segamini.Põhjuseks siis on kondüloomid.
Lugupidamisega Siim

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Palun korrake küsimust.

Loe edasi

gonorröa ja klamüüdia

Tere!
Kas on võimalik nakatuda eespool nimetatud haigustesse ka mittesugulisel teel?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Tõenäosus nakatuda urogenitaalsesse klamüdioosi ja gonorröasse mittesugulisel teel on äärmiselt väike.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi