Haiguste väljaselgitamine 05.04.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Kas on olemas ühte kompaktset testi, millega saab välja selgitada, kas naisel on mingigi suguhaigus/sugulisel teel leviv haigus?
Kui kaua läheb aega tulmuste teada saamisega? Palju see maksta võib?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Pole olemas ühte kompleksset testi, millega saaks selgitada välja kõigi suguhaiguste esinemist või puudumist.
Süüfilise, HIV-infektsiooni ja B-hepatiidi esinemist saab välja selgitada vastava vereanalüüsi kaudu. Gonorröad, klamüdioosi, trihhimonoosi, urogenitaalseid mükoplasmoose ja HPV või HSV viirusest tingitud infektsioonide olemasolu saab kõige kiiremini ja täpsemalt määrata molekulaarsel meetodil.
Põhimõtteliselt on võimalik saada vastused järgmisel päeval peale uuringute tegemist kui Teie raviarst/raviasutus operatiivselt teguteb.
Kui sooite teha uuringud kõigi ülalnimetatud haiguste suhtes kasutades kõige kiiremaid ja kvaliteetsemaid uuringumeetodeid, siis maksvad uuringud nii 1500 krooni ringis (haigekassa hinnakirja järgi)

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

mure

mure selles,et aegajalt tuleb kusistist mingit lima.elukaaslaselt võetud haiguste proovid olid korras.et milles võiks asi olla?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Et vastata Teie küsimusele oleks vajalik Teil vajalike uuringute tegemie. See, et Teie partneril proovid korras olid, ei tähenda mitte sugugi, et ka Teilt võetud analüüsid korras on. On kindel, et ühe ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi