Kangemad klaasid 15.02.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor,

Käisin silmaarsti juures, sest tundsin, et nägemine on kord jälle udusemaks läinud. 2000a.a. okt kirjutati mulle -2,75, silinder -0,5 mõlemal silmal. Nüüd 13,02,02 kirjutas arst parem silm -3,25 silinder -0,5 ja vasak -3,25 ja silinder -0,75. Küsimus järgmine. Uued klaasid on kallid ja kuna töötan arvutiga, siis ei saa odavamaid osta. Kui teen uued klaasid alles aprillis, kas siis on oht, et vahepeal läheb nägemine veel halvemaks ja pean uuesti arsile kontrolli minema enne, kui uued klaasid tellin.

Tänan

Piia

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Seda, kas Teie nägemine paari järgmise kuu vältel hätkab halvenemist, või mitte, on võimatu prognoosida. Siiski oleks antud situatsioonis vist mõistlik enne uute prillide hankimist veelkordselt nägemist kontrollida.