Millest oleneb silmade halvenemine???? 04.12.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

olen lühinägelik ja mul on silamd veel halvemaks läinud ja miinust on ka päris palju juba -7,5 ja -4,5...prille ma ei taha enam saada kuna klaasid on suht paksud,kas ma peaksin oma silmi uurima veel kuhugile minema ...?Läätsi ka ma vist ei saa sest mul on silma ehitus ja silinder erinevad..kas aitab ainult lõikus??Mida ma pean tegema??

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Lõikused on võimalikud alates vanusest 18 ja stabiilse nägemise juures. Sellise suurema miinuse korral võiksite hankida prillid 'õhendatud klaasidega'. Need ei näe paksud välja.