perforeeritud klaasiga prillid 03.03.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Arstina ei saa te ilmselt midagi kindlat öelda selliste asjade kasuteguri kohta - inimestel erinev jne.
Sellepärast küsin hoopis, kas on midagi teada nende prillide kahjulikkuse kohta või lubate proovida ?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Väljend 'perforeeritid klaasid' pole õige, tegu on plastiplaatidega milles on hulgaliselt väikseid auke. Läbi nende diafragmade vaates näib pilt teravam, selgem, kuigi hämaram. Nende prillide kahjulikusest pole tõsiseltvõetavaid uuringuid, samuti naga ka kasulikusest.