uued prillid 19.12.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!Kannan prille juba ammu ja aastaid on nad olnud ühe tugevusega(-3).Hiljuti tundus,et oleks vaja tugevamaid prille ja läksin arstile.Arst ütles,et tugevus jääb samaks aga mul peaks olema silinder klaasid.Vahetasin siis rõõmsalt klaasid välja,kuid uusi prille proovides ei näinud vanadega mingit vahet,kuigi arsti vastuvõtul klaase proovides oli vahe märgatav.Milles asi?Tekkis juba kahtlus,et prillipoes pandi mu prillidele tavalised klaasid mitte silindrid.Kuidas seda kontrollida saaks?
Aiäh!
Merike

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Klaaside tugevust saab kontrollida spetsiaalse aparaadiga igas prillipoes.Arvan, et Teile valesid klaase ei pandud, lihtsalt nõrgemat silinderklaasi ei pruugi silm ära tabada.Kui silma ehitus on selline, et silinderklaase on vaja, on kasu ka nõrgast silindrist,sest silm väsib siis vähem.