Põlve probleem 03.06.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mure on siis selline: natuke rohkem kui aasta tagasi sain põlvetrauma, ei läinud kohe arstile, hiljem kirjutas perearst valuvaigisteid ja salve. Lõpuks saatis perearst ortopeedile, tehti MTG, EKG, ultraheli ja röntgen. Röntgen ja ultraheli midagi erilist ei näidanud, MTG aga viitas vanale traumale. EKG näitas südames vedelikku, kuid eluohtlik ei pidanud see olema. Lõpuks otsustati teha artroskoopia(11.03.2005), mil selgus et tegemist oli olnud meniski rebendiga, kuid nüüd on tegemist sünoviidiga.
Jalg pole paremaks läinud, õhtuti valutab, vahel öösel halb magada, hommikul ärgades jalg on jäik, mõnikord läheb jalg turse, kõndimisel sureb jalg vahel ära ja muutub nõrgaks, trepist käia valus, kõndida on valus-selline terav valu. Üldse see haige jalg ragiseb kõvemine kui terve. Kükitada ei saa üldse, sest jalg lööb blokki ja terav valu põlves. Olen määrinud jalga Fastum Geliga, söönud valuvaigisteid ja Ultra Geli, kasutan ka põlveortoosi, kuid miski ei aita...
Kas oskate äkki Teie öelda milles võib asi olla?! Kui tõenäoline on see, et mul on reuma? Olen veel väga noor ja suur spordihuviline, kas on võimalik veel jalg terveks saada ning edasi spordiga tegeleda?

Ettetänades, Sandra

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Sellin trauma sageli vallandab reumaatilise põletiku ja diagnoos hilineb, sest peetakse traumaks.
Sünoviit on ikka selge liigespõletik ja Te peaksite liigespõletiku ravi saama.
Siin peaks igal juhul tegema täiendavad vereanalüüsid ja seejärel ravi korraldama.