jalavalu 15.10.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tervis
Ehk oskate nõu anda. Huvitaval kombel tabab mul paremat jalga igal sügisel kummaline valusööst, mis ei ole küll tugev ega väljakannatamatu, kuid häirib ikkagi. Valu algab puusa ja kubeme piirkonnast ning "liigub" alla varvasteni. Käib peal paar hoogu ja siis ta kaob tükiks ajaks, et mõne aja pärast uuesti tülitada. Ja ei saa aru, kas see valu on mööda liigeseid või lihaseid. See on olnud nii juba aastaid, ja just sügisel. Muudel aastaaegadel seda ei ole. Ise olen 50-aastane mees.
Parimat

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kirjast ei selgu, kas valu kulgeb piki jala väliskülge, sisekülge või eesmist pinda mööda. Kas jalas on ka vahel imelikke surinaid või "sipelgate jooksu"?
Sellised jalga kiirguvad valud on tavaliselt seljast (lülisambast) lähtuvad närvivalud ja neid ravib neuroloog.
Kubemesse ja reie siseküljele võib valu kiirguda sööstudena ka näit. neerukivide või neerudest tuleva liiva puhul. Kui selline valu jälle kordub, oleks targem kohe perearsti poole pöörduda.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

jalavalu

Kui lastel jalad valutavad ,öeldakse ,et jalad kasvavad...Kuid mis võiks olla samasuguse valu põhjuseks 35 -a.naisterahval?Jalad ei valuta iga päev,vaid nädalas korra-paar ja siis nii,et pole kasu ka valuvaigistitest.Tundub,et ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Raske öelda ainult kirja põhjal. Kas valutavad liigesed, luud või lihased?
Jalgade valu on lai mõiste.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi