PSORIAAS LIIGESTES 12.01.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Lugupeetud doktor.
Kas ma olen õigesti aru saanud, kui mul arvati liigestes olevat psoriaas. Psoriaas esineb mul küll nahal, aga kas see haigus esineb ka liigestes?!

Algasid minu mured tugevate kaela, kukla ja sarnaluu valudega, temperatuur tõusis 37,3-37,6o. Neuoloog diagnoosis atüüpilist näonärvi põletikku. Nüüd on sellest 5 kuud möödunud, kuid valu (valulikkus) näo ühel poolel pole täiesti kadunud. Katsudes on valus sarnaluu keskel silma all, lõualiigese piirkonnas ja väheke ka oimupiirkonnas. Ka kuklas esineb valu. Valud on küll vähehaaval tänu esialgu Ibuprofeeni, hiljem Naproxeni tablettidele ning lõpuks Viprosaal B ja Diclofenac geelidega määrimistele, vähenenud, kuid juba pikka aega kestnud väikene palavik (kui seda üldse võiks palavikuks pidada) 37 - 37,3o on ikka ja valulikkus kuklas ning näo ühel poolel on olemas. Kuna see asi on kestnud juba väga pikka aega (ligi 5 kuud), saatis perearst infektsionisti, endokrinoloogi ja reumatoloogi juurde konsultatsioonidele.

Infektsionist oli kindel, et on tegemist puukborellioosiga. Kuigi ei mäleta endal puuki leidnud olevat, kuid infektsionisti tugeval veendumusel alustasin Dopxycyclini kuuri (praegu veel kestab). Tundus, et olukord läheb paremaks, kuid pole veel korras..

Ja kuna on mul lõualiigest vahetevahel valulik liigutada arvas reumatoloog, et mul on lõualiigeses psoriaas. Soovitas mul tarvitada Trexani ja ensüümi süsti lõualiigesesse.

Endokrinoloog ei leidnud midagi olulist, kui vas vähest kilpnäärme alatöötlust.

Vereanalüüsid on enamvähem korras, sete on 12, CRP 2 mg/l, WBC 6,1, RBC 4,12, HGB 4,1, HCT 0,398.
ANA 1:10, SSA AK neg., SSB AK neg., ASO neg , TPO AK

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Psoriaas tekitab liigeseid moondavat liigespõletikku küll.
Ta võib anda põletikku ka lõualiigesesse, kui siiski väga harva. Sel juhul peaks valutama ka mitmed muud liigesed - eriti jalgade liigesed. Pigem on kaebused ikka kolmiknärvi põletiku moodi.
Kui kindlalt on tegu lõualiigese valuga, siis on soovitav tõesti teha hormooni süst. Trexaniga küll ootaks ja ei alustaks enne kui diagnoos pole lõplikult selge. Analüüsid on korras, v.a. Hgb 4,1, mis on ilmselt viga.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

RA

kas reumatoidartriit tekitab igaljuhul deformatsioone ( et küsimus on ainult ajas ja ulatuses) või on ka selliseid vorme ja juhte , mille puhul liigestes muutusi ei teki?
karin 25

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Tõeline reumatoidartriit tekitab igal juhul muutusi liigestes. On lihtsalt väga erinevaid haiguse kulu variante. On agressiivseid ja ka väga aeglase progressiooniga haigusjuhte. Aeglase ja ...

Loe edasi

liigese valud

TereOlen 21 aastane noormees. Mul on viimasel ajal olnud liigestes valud (küünarnuki liigestes), just pärast füüsilist (kas siis pärast trenni või siis mingit sellist füüslist ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!

Lapseeas olnud liigespõletik kipub sageli korduma. Vahepeal võib olla aastaid kestnud vaevustevaba periood.

Samas, kui valulikkus on ainult peale füüsilist koormust, ei kaasne ...

Loe edasi

Liigesed ragisevad

Tere! Olen 30-ne naine, nooruses kõvasti sporti teinud ja praegugi füüsiliselt heas vormis. Mind häirib iga aastaga kuuldavamaks muutuv ragin liigestes. Praegu valusid ei ole, aga ma lausa tunnen ja kuulen ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!

Üldiselt ragin liigestes mingit haigust veel ei tähenda. Meil kõigil ragisevad liigesed. Oma osa mängib sageli ka eelnev traumatisatsioon ( spodritraumad jne.). Samuti pärilik nn. " materjal"
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi