Jalgade ja käte valu 21.12.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 53 aastane naine, kaal normis! Käed ja jalad valutavad üleni. 70 aastatest saadik olen saanud sügiseti ja kevadeti reumaravimeid, sest siis valutasid vaid liigesed. Ravimitena sain vene ajal süste- ADF ja teisi, mille nimesid ei mäleta. Eesti ajal diglofenaci, plaquenili. Aasta tagasi hakkas üks sõrm suvel hirmsasti valutama ja liiges paksenes. Perearst saatis Tallinna reumatoloogi juurde, kus pandi küsimärgiga diagnoos reumatroidatriit ja lisas ravimina arthryli, ravimeid pidin võtma sügiseti ja kevadeti. Kaasnes tugev valu ka silmades, eriti kui ilmad külmenesid- silmamunad oleksid nagu välja tahtnud tulla. Silmaarst määras mingid reumaatilised silmatilgad- see aitas.
Reumaproov on korras olnud, vereproov ka.
Sellel sügisel pöördusin taas perearsti poole tugevate jalgade ja käte valudega. Reumatoloog ütles, et perearst saab ravimite kirjutamisega hakkama küll ja kui midagi hullu just pole, siis pole vaja tema juurde minna. Perearst saatis siiski Tallinna. Sattusin teise reumatoloogi juurde. Kaasas oli vaid perearsti poolt määratud vereproovi vastus. Reumatoloog kuulas mind ära ja midagi tegemata ütles, et see pole reumatroidatriit vaid osteoartroos.
Ravimid jäid samaks, kuid pean neid võtma aastaringselt. Valuvaigistina kirjutas ta lornoxicamumi, mis tegelikult ei aidanud. Nüüd on perearst kirjutanud kaks korda välja arcoxia tablette valuvaigistiks- algul 120 mg. ja nüüd 60 mg. Jalad ja käed valutavad aga pidevalt, näriv valu. Ärkan öösel valu pärast ja võtan lisaks tavalisi valuvaigisteid. Viimasel ajal ei tahaks nagu enam käia ja pikali ei ole ka rahu, hooti löövad sõrmedesse, varvastesse, jalasäärtesse teravad valud, nagu keegi torkaks terava orgiga. Töötan lasteaias väikeste lastega, käed ja jalad pidevas liikumises.
Mis on osteoartroos? Kuidas selline haigus kindlaks tehakse? Mida ma ise saaksin enda heaks teha? Kas koormuse mahavõtmine ja haiguslehel olemine aitaks valusid leevendada? Kas aitaks haiglaravi? Uuringud.
Soovin teile ilusat jõuluaega ja ootan vastust!
.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kui reumatoloog diagnoosis teil reumatoidartriiti ja määras raviks Arthryli, siis midagi siin ei klapi. Arthryl ei ole RA ravim, vaid artroosi ravim.
Artroos on kõhre ainevahetushäire tulemusel tekkiv kõhremuutus, mis viib liigeskõhre hävimisele.
Samas käte-jagade valu on väga laialivalguv vaevus...Kas valutavad liigesed? Lihased? Luud? Võibolla on tegu hoopis fibromüalgiaga? Ilmselt haiglauuringud poleks paha idee, kuna tundub, et asi pole siin päris selge.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

Reuma?

Kaelaga hakkasid probleemid umbes 3 aastat tagasi kui paari kuu tagant tekkis kaela, õlgade-üldse selja ülaossa äkki terav valu (tunne nagu ora oleks kaela löödud) nii et kaela keerata ei saanud,see kestis ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!

Krooniline mandlipõletik on kõige tavalisem liigespõletike põhjustaja.
Seega mida rutem see infektsioonikolle likvideerida, seda parem...
Kuna lisaks kaelale on probleeme ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi