kõõlusetupe põletik 28.11.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Lp. dr. Otsa,
mul on väike probleem. Ei tea mida teha. Tegin niisugust tööd, mis oli seotud vibratsiooni ja suure ühe liigutuse kordusega ja jäin kõõlusetupe põletikku. Juba 10. oktoobrist haiguslehel. Diagnoosi pani mulle reumatoloog. Mulle tundub, et minu perearst ei ole selle diagnoosiga varem kokku puutunud. Ta muretses juba siis, kui olin vaevalt 3 nädalat haiguslehel olnud, et selle diagnoosiga saab ainult kuu aega haiguslehel olla. Reumatoloog oli aga seda meelt, et see on pikaajaline paranema ja saab olla niikaua h-lehel kui on valud ka selle diagnoosiga. Perearst on öelnud mingil hetkel, et see diagnoos peaks hakkama nüüd juba üle minema. Ei öelnud talle midagi, aga teadsin, et minu käed ei olnud veel üle läinud. Nüüd oli mul väikene tagasilöök peale 20 minutilist füüsiliselt üldse mitte rasket küttepuudega tegelemist ja valud tulid tagasi. 4-ks päevaks tugevad, nüüd juba vähem. Minu perearst ütles, et üle 2 kuu ta mind h-lehel ei pea. Ja tahab ka enne, kui see aeg täis saab h-lehe ära lõpetada. Mina jälle ei tea, kui paranenud ma pean olema. Kas pean saama vabalt tegutseda kodus, midagi tundmata, enne kui jälle tööle kirjutatakse(kindlasti mitte sama tööd tegema). Ilmselt tulen siiski sellelt töökohalt ära, muud mulle seal ei pakuta. Mõtlen, et kas on võimalik, et peale h-lehe lõpetamist võin sattuda veel seisundisse, kus valud on sama ägedad kui alguses? Sel juhul ei saa ma ka h-lehel enam minna, kui ma oma töökohalt ära tulen.
Ette tänades, Marika

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Mulle jääb ebaselgeks, millise kõõlustupe põletikuga on tegu.
Kui Teid ravib reumatoloog, kes on antud juhuga hästi kursis, siis peaks ka tema tegelema töövõimetuslehega. Perearstil ongi siin raske mingit otsust vastu võtta.
Kõõlustupe põletik võib väljenduda väga erinevas raskusastmes ja ka kestvus võib olla väga erinev. Kui aga füüsiline koormus kohe protsessi halvendab, siis peaks küll töövahetusele mõtlema.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

õla liigese põletik

ei saa kätt tüsta õlast kõrkemale ega saa panna kätt selja taha .olen 52a vana

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Pöörduge kohe kas reumatoloogi või ortopeedi poole!

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi