krooniline ravimmürgistus 07.05.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

Mind huvitab krooniline ravimmürgistus. Milliste ravimite kasutamise puhul seda kõige rohkem esineb? Kui pikalt tuleks ravimit "väär"tarvitada, et tekiks krooniline ravimmürgistus? Kas krooniline ravimmürgistus on sama, mis krooniline ravimsõltuvus? Kuidas ravitakse kroonilist ravimmürgistust?Tervitades,Maret

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,Seda teemat ei saa nii käsitleda. Ravimid on tuhended erinevad keemilised ühendid, mis kõik on organismile võõrad, aga nende sihipärasel kasutamisel möödapääsmatud.

Võib muidugi öelda, et kõige mürgisemad on vähivastased tsütostaatikumid, kuid nende mittekasutamine vähendab paranemise (ellujäämise) väljavaateid drastiliselt.

Igal raviainel on see mürgisus (toime-kõrvaltoime?) erinev. Seepärast määrabki sellise ravimi arst, kes on kohustatud jälgima ka ravi kulgu, tehes vajalikke täiendavaid analüüse.

Tervenenud organism suuda tavaliselt ise kõrvanähud elimineerida, vastasel korral tuleb leida teine ravim või teine annus.

On kroonilisi haigusi (näiteks diabeet, epilepsia) kus ravimeid tuleb kasutada väga pikka aega, elu lõpuni.

Teadus aga areneb omasoodu, saabuvad uuemad ja paremad ravimid väiksemate kõrvaltoimetega. Kahjuks suhtub avalik meedia ravimite tootmisse kui vaenutegevusse ja see suhtumine toob kümneid kordi suuremat kahju kui mõne ravimi kõrvlatoimed.

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

Krooniline pingepeavalu

Millised on kaasaegsemad tritsüklilised antidepressandid?
Soovitatakse kroonilise peavalu puhul.

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Saadaolevatest ehk tianeptiin (Coaxil). Info:
http://legeartis.pegasus.ee/ravimid.php?op=vaata&id=296
Toimet peavalule ei soovi kommenteerida, ravimi määrab siiski arst.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: