Kehakaalu tõus 18.02.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Loobusin 5 kuud tagasi päevapealt suitsetamisest. Mingeid abivahendeid ( plaastrid, näts jm ) ma ei kasutanud, kui mitte lugeda abivahendiks... liigsöömist. Suu on pidanud kogu aeg midagi jahvatama. Olen võtnud nüüdseks juurde 10 kilo! Viimasel kuul enam kaalu juurde pole tulnud, aga alla ka ei võta. Olen juba nii tüse ( lühikest kasvu ka veel ), et ahastusest tekib tahtmine jälle suitsetama hakata - et saab vähemalt figuuri korda. Aga nii kaua on juba suitsuta elatud, et oleks kahju kogu saavutatut ära rikkuda. Andke nõu - kui kaua võib peale suitsetamisest loobumist kesta selline taltsutamatu söögi- ja magusaisu? Magusaisu ehk ei olegi nii hull, kui vastupandamatu tahtmine korraga ära süüa näiteks 250 grammi head eesti juustu. Niipalju olen söömisharjumusi muutnud, et vorstid ja sealiha olen vahetanud kanaliha vastu ja söön rohkem toorsalateid, ka vett püüan rohkem tarvitada. Aga isu on röögatu.

Milliseid preparaate võiksin kasutada ohjeldamaks oma isu ja alandamaks kehakaalu?

Tänan vastuse eest

Kirsti

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,Ei hakka teile kogu nimekirja ümber jutustama. Viimasel ajal on naisterahvaste poolt suurt tunnustust leidnud Bio-Cla. Preparaat Bio-CLA 1000 sisaldab konjugeeritud linoolhapet, ainet, millel on mitmeid tähtsaid omadusi:

- soodustab organismi rasvkoe ärakasutamist rasvaainevahetuseks;

- lihaskoe säilitamine/suurendamine;

- organismi rasvaainevahetuse kiirendamine;

- kalorivajaduse vähendamine.

Teisisõnu aitab CLA kaalust maha võtta õigel viisil, vähendades rasvkude, mitte lihasmassi.

Väga hea info on viimases TervisPlussis.

Ja veel, jälgige toidu energiasisaldust, küsimisest näen, et olete juba õigel teel. Kalorivaesest toidust sööge kõht täis. Juust asendage rasvata kodujuustuga jms. Magusaisu leevendab näiteks jäätis, mille kalorsus kõigub 50 ja 300kcal/100g vahel. Jogurtijäätiste kalorsus on väga madal (ca 80kcal/100g) ja seda võib vabalt süüa. Veidike on vaja ka kannatust ja tahtejõudu.Kalle KurvitsKas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

Kehakaal

Tere!
Minu mureks on kehakaalu suur tõus.
Kevadel 2003 oli mu kaal 62kg, aga nüüd 81,5kg. Olen 172 cm pikk 22 aastane neiu. Käisin ka perearsti vastuvõtul, seal tehti kilpnäärme uuring. Proovid ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Esmalt püüdke ennast ise aidata. Alustage oma depressiooni ravimise ja söögi kalorite vähendamisega.
Kui leian hea rohu ja seda Teile soovitan, siis on oht, et see võtab maha ka ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: