CARDURA võtmise lõpetamine 11.05.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

kas CARDURA tablettide võtmise võib lihtsalt niisama lõpetada? või kuidas oleks kõige targem selle võtmine lõpetada?

põhjus miks seda teha soovin on väga lihtne.
arvasin, et mul on probleeme sageda urineerimisega. õigemini minu kolleegid ja perekond ütlesid mulle kogu aeg, et urineerin liiga tihti, tõepoolest kohati isegi tunni-kahe järel. kahtlustasin mõnda põletikku. ja käisin igaks juhuks kontrollis meesearstil. selgus, et põletikke polnud ja suguhaigusi ka mitte. arst kirjutas mulle, urineerimise vähendamiseks, ravimi CARDURA. 2mg tabletid iga päev üks kuu aja jooksul.


olen seda nüüd võtnud mõned päevad. ja tegelikult tahan võtmise lõpetada. kui lugesin instruktsiooni, siis ehmatasin ära, sest peale eesnäärme ravimisele muudab see rohi veresoonte laiust, alandab vererõhku jne.

igathes mõeldes oma väga korras uuringu tulemustele, on minul selge, et olen terve ja ravimit pole võtta vaja ! sagedat urineerimist seletan pikkade päevadega arvuti taga ja selle kõrvale pideva tee joomisega - kui tihti juua tulebki palju urineerida.

ei taha riskida oma veresoonte tuksi keeramisega ja sellepärast küsimus - kas võin selle ravimi võtmise lõpetada suvalisel hetkel? näiteks kohe praegu kui võetud on 5 tabletti. või oleks seda hea teha mingi teatud koguse juures?

lugesin googlest, et kui selle võtmine valel hetkel lõpetada võib tulemuseks olla vererõhu kiire tõusmine. kas on nii?

palun andke nõu.
aitähh.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Selle võtmise lõpetate, täpselt nagu ka alustasite, vastavalt arsti soovitusele.
Teie kirjeldatud hirmu kasutusjuhend ei kinnita. Te ei väida ka, et põete kõrgvererõhutõbe.
Juhendis on read, mis sisaldavad vastuse Teie küsimusele:
Eesnäärme healoomulise hüperplaasia korral võivad doksasosiini kasutada nii kõrgenenud kui normaalse vererõhuga patsiendid. Kui normotensiivsetel eesnäärme healoomulise hüperplaasiaga haigetel on doksasosiini manustamisel täheldatavad vererõhu muutused tavaliselt kliiniliselt mitteolulised, siis hüpertensiivsetel eesnäärme healoomulise hüperplaasiaga patsientidel on doksasosiini monoteraapia abil võimalik ravida tõhusalt mõlemat haigust.
Täielik ja Eesti vabariigis tunnustatud tekst on saadaval:
http://www.sam.ee/SPC/Hum/SPC_9628.pdf

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

Zolofti kõrvalmõjud

Tere

Olen 23-aastane noormees. Selle aasta alguses diagnoositi mul kõrgvererõhktõbi. Raviks määrati Noliprel'i (2,5 mg) 1 tablett üks kord päevas. Umbes kuu aega tagasi võtsin vastu otsuse, ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Ei usu, et Zoloftile on vahepeal kõrvalmõjusid juurde tulnud. Kirjutate ju, et olete seda varem aasta jooksul tarvitanud ja kõik oli hästi.
Minu arust on asi vererõhuravimis või ...

Loe edasi

Kuidas lõpetada rohu võtmine?

TERE DR.KURVITS
Olen tarbinud ad remeron15 u kuus kuud.Tunnen,et võiks rohu võtmise lõpetada aga ma ei tea kuidas see käib.Kas peaksin annust vähendama või võtma üle päeva või päevapealt loobuma ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Depressiooniravi lõpetamise teema ei ole apteekri rida. See eeldab ikka arsti otsust, et depressioon on lõppenud ja ravi ei ole enam vaja. Apteeker ei kogu endale vastutust arsti tööpõllult, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: