Fluconazol? 30.11.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Antibiootikumide tarvitamise järel tekkis mul seen ja naistearst kirjutas selle raviks välja ravimi Fluconazoli 150 mg 1 x nädalas st siis kaks karpi (olen 33 aastane). Unustasin küsimast, kas on tegu jälle antibiootikumiga ning seetõttu ei taha enne ravimit välja osta. Niigi on lisaks seenele kõht lahti ja isutus. Tahaks sellest nõiaringist välja saada. Olen ainult 1 korra elus põdenud seda seenhaigust ja nüüd lõi jälle välja (3 nädalat ka antibiootikume bronhiidi tõttu). Kaua need antib.-d inimese organismis püsivad, et nende jääknähud kaoksid? Olen nendele väga tundlik ja kui saan põhiaigusest lahti, siis hakkab jama kõrvaltoimetest tekkinud tervisehädad, millest lahti saamine on tunduvalt raskem!
Tänan vastamast!

Teele

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Fluconazol ei ole antibiootikum. See on suukaudselt toimiv seennakkuste vastane ravim, millega saab ravida väga edukalt erinevaid seennakkusi, sõltumata nakkuse paiknemisest organismis.
Seent peate ravima, sest antibiootikum rikub tasakaalu (kuigi antibiootikum ise on ammu juba eritunud) ja seen hakkab vohama. Ka seedimine on sellest rikutud. (küsige apteegist Lacto Sevenit ka)

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

fluconazol

tere

mulle kirjutati seenhaiguse raviks fluconazoli ,aga mul ununes kuidas seda võtta.Karbis on vaid kaks kapslit ....kuidas neid üldjuhul võetakse.Arst võtab vastu vaid reedeti,nii ,et temalt ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Sellel on mitu eri annust; näib, et teil on 150mg. Kasutamine sõltub ka sellest, mida ravitakse. Oletame, et ravite vaginaalkandidoosi, sel puhul määratakse flukonasooli 150 mg ühekordse ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: