travocort kreem 10.06.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

olen 40 nädalat rase ja avstasin et varbavahel on lõhe, arst kirjutas travocort kreemi. infolehelt lugesin aga et ei saa välistada kõrvaltoimeid vastsündinuil, kelle emad said raseduse või imetamise ajal ulatuslikku või kauakestvat ravi(näiteks langenud adrenokortikaalne funktsioon,kui ravimit kasutati raseduse viimastel nädalatel). kysiks siis ,et kas ma võin ikka seda eravimit kasutada või mitte?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tootjainfo ütleb eelmises lõigus (vastunäidustused) nii:
raseduse kolmel esimesel kuul tuleks vältida kortikoide sisaldavate välispidiste ravimite tarvitamist. Vältida pikaajalist kasutamist või suurte nahapindade määrimist kreemiga.

Vastunäidustus oli seega raseduse alguse kohta, lõpus võib karta kõrvaltoimeid. Ja nüüd ei ole ju midagi teha enam, arst pidanuks ka rasedust märkama. Aga loodetavasti pole hullu, sest varbavahe ei ole küll õnneks suur pind.

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

lehmaudara kreem

Tere,

kuulsin lehmaudara kreemist, aga ei leia selle kohta mingisugust infot. Lehmaudara kreem pidi naha pringiks tegema. Kas see vastab tõele? Mida antud kreem täpsemalt endast kujutab? Mis ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Lehma udara raviks mõeldud salv on Helosan. Kui mõtlete seda. Kui mitte, siis ei tea, sest olen lubanud vastata küsimustele järgmistel teemadel: ravimid, ravimite toimed, kõrvaltoimed, ...

Loe edasi

sügelised

milline ravi on tõhusam,kas nix kreem või aerosool pudelis (nime ei mäleta)sügeliste puhul

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Nix kreem on sügeliste vastu ihule, Nix peamääre on peatäide vastu.

Kalle Kurvits

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: