Kehakaal 19.02.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mureks on kehakaalu suur tõus.
Kevadel 2003 oli mu kaal 62kg, aga nüüd 81,5kg. Olen 172 cm pikk 22 aastane neiu. Käisin ka perearsti vastuvõtul, seal tehti kilpnäärme uuring. Proovid ja ultraheli olid korras. Lõpuks pandi diagnoosiks kerge depressioon. Palun öelge, kas apteegis müüdavatest salenemispreparaatisest oleks kasu, nende sortiment on üpris suur ja valikut teha on raske. Põhiprobleem seisneb liigsöömises, eriti magusa söömises, kuigi kõht pole tühi. Palun soovitage mingeid tõhusaid preparaate, et söögiisu vähendada. (Paluks keskmisest hinnaklassist).
Aitäh teile!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Esmalt püüdke ennast ise aidata. Alustage oma depressiooni ravimise ja söögi kalorite vähendamisega.
Kui leian hea rohu ja seda Teile soovitan, siis on oht, et see võtab maha ka "pidurid" ja Te sööte selle toime lihtsalt üle. Kahjuks ei olegi täna piisavalt efektiivset ravimit kehakaalu alandamiseks. Kui mõni lootustandev ongi, siis on see retseptiravim ja üsna paljude riskidega.
Kui olete endale asja selgeks saanud, siis võite apteegist leida palju abistavaid tooteid kehakaalu alandamiseks. Magusaisu vähendamiseks soovitatakse kroomisisaldusega toidulisandeid. Valik on suur igas hinnaskaalas. Sobiva leidmiseks külastage mõnda hästivarustatud apteeki.

Edu soovides,
Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

ravim

Tere! Võtan salazopyrin EN-tabs juba aasta ja 4-kuud,kuna mul diagnoositi reom.artriit,küsimus selles,et kas nende tablettide tarvitamisel tõuseb kehakaal olen 8 kg.juurde võtnud või on asi milleski muus.Võtan ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Sellist kõrvaltoimet ei kirjeldata. Pigem vastupidi, ravim võib põhjustada isutust.

Kalle Kurvits

Loe edasi

Kehakaal

Olen teismeline tüdruk.Lugesin kusagilt,et rahustavad teed vähendavad kehakaalu.Tahaksin teada,et kas neid võiks juua lühema aja (umbes kuu)jooksul umbes 2-3 kg alla võtmiseks?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,Jah, muidugi, kui sööte liigselt närvide rahustamiseks, siis on kerge rahustav tee otstarbekas selle asemel.Kalle Kurvits

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: