Nina kinni 19.08.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere, nina on kinni, olen kasutanud Rhinocort Aqua, kuid nüüd ta nagu ei aita. Ostsin Rhinopront kapslid, kuid lugedes infolehelt võimalikke kõrvaltoimeid, ehmatasin ära ja ei julgegi enne Teiega konsulteerimist neid võtta. Kas tõesti on võimalik nägemishäired, glaukoom ...? Kaua neid kapsleid kasutada võib, kas ainult nädala (infolehelt lugesin, et kui kauem, siis ainult arsti soovitusel). Neli päeva kasutasin Rhinocort Aquat, kas peaksin seda edasi kasutama või proovin siiski Rhinoprontiga? Arstile pääsen võib-olla alles reedel (so 22 aug.) Ei sooviks kasutada rohte, mis uimaseks teevad.
Ette tänades!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Mingil põhjusel sain selle küsimuse alles 21. augusti õhtupoole. Vist on süüdi hetkel laialt levinud internetiviirus, mis ummistas serverid.

Ravimite kõrvaltoimed võivad esineda, nad ei pea esinema. Tootja hoiatab Teid ravimiinfos sellest ka siis kui seda on kunagi esinenud kasvõi ühel patsiendil. Kui ravim oleks nii ohtlik, et patsient ei julge seda tarvitada infolehe tõttu, siis poleks sellisel ravimil mõtet.

Infolehel kirjas olevat tulebki nii võtta nagu kirjas on, seda siinkohal üle kommenteerida pole mõtet. Seda enam, et see leht on teil olemas.

Kõrvaltoimetega tuleb arvestada alati, aga tuleb endale ka selgeks teha, mis on tähtsam, kas soovitud toime positiivne mõju või (loodetavasti) harvaesineva kõrvaltoime hirmust ravimi tarvitamata jätmise negatiivne mõju. Ka teiste asjadega on elus nii.

Tugevat tervist ja kainet meelt soovides,
Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

allergia

Olen õietolmule allergiline. Varsti algab jälle see aeg,kui nina on kogu aeg kinni ja silmad jooksevad vett. Kas aitaks kui iga hommik söön ühe Claritini tableti. Õietolmu vältida ei õnnestu, elan maal ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Seda peate ise proovima, allergiat on erineva raskusega. Kui see ei aita, on teisigi, näiteks Kestine.

Kalle Kurvits

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: