keel 24.07.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

TERE!
Võtan hetkel antibiootikume,ja mul on tekkinud keelele selline valge kiht.See tugevneb eriti peale söömist,tekib ka selline hapu maitse suhu!Kas see probleem võib olla tingitud antibiootikumidest?Kas on võimalik seda kuidagi leevendada ja millised on tingimused, mida tuleks järgida,kui kasutad antibiootikume??
Ette tänades Keit.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Antibiootikumid suruvad maha ka normaalse mikrofloora ja vohama hakkab pärmiseen Candida, naistel enamasti tupes, aga vahel ka suus. Tavaliselt määrab arst koos pikema antibiootikumikuuriga ka seenevastase ravimi, mis võib olla tabletina või paikselt kasutatav.
Küsige seda oma arstilt.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

ravimid

Tere
Kolm nädalat tagasi lõpetasin Metronidazol Nycomedi kuuri. Siiani on suus tugev metalli maitse, keel kipitab..

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Kõrvaltoimed peaks mööda minema selle ajaga. Kui mitte, siis palun rääkige sellest oma arstile.

Kalle Kurvits

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: