rasestumine 16.06.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Probleem on selles, et mina ja mu mees sööme molemad antidepressante. (minul prozak ja mehel seroxat) Sooviksin teada, kui me sooviks last, kuidas see mojub lapsele? Kas üldse tohib rasestuda? Olen kasutanud nüüd mingi aeg unerohtusi, uneprobleemide pärast. Igaksjuhuks küsiksin, et , kui ma juba ootaksin last, kas oleks moistlik sünnitada.
Suur tänu, juba ette tänades janeli.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Arvan, et tulevasele lapsele on probleemiks pigem 2 "rasket" vanemat kui nende ravimite otsene mõju. Raseduse ajaks soovitaks küll ravimitest loobuda.

Ehkki nende ravimite ohutus rasedusele ei ole piisavalt kindlaks tehtud, loodan siiski, et rasedust katkestada küll ei maksa. Kuna need on retseptiravimid, mille määras arst, informeerige ka teda rasedusest ja lugege hoolikalt infolehti, mis on kaasas ravimitega. Küsige nõu ka kliinik.ee arstidelt (rasedus ja sünnitus).

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

Rasestumisvastased vahendid

Tere!
Kui suur on võimalus, et rasestumisvastased pillid (Novynette) veavad alt, ning toimub siiski rasestumine?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Kõike juhtub (ei tea küll Novynette'i kohta), aga siis on neid faktoreid veelgi ja asja tervikuna oskab näha ainult naistearst. Pöörduge palun tema poole selliste küsimustega.

Loe edasi

antidepressandid ja rasestumine

Austatud hr Kurvits,
Sooviksin teada,kas antidepressantide võtmine m6jutab mehe sperma kvaliteeti. Soovin mehega, kes kasutab Cipralexi ja Paroxetini, last saada. Kas on nende ravimite tõttu mingeid ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Ravimiinfo põhjal ei saa seda väita. Parem nõuandja oleks aga meestearst dr. Punab, kes vastab siinsamas kliinik.ee-s.

Kalle Kurvits

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: