Esimene rasedus 04.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Kui olen 33, reesusnegatiivne naisterahvas, kas mul on esimene rasedus (rasedaks jäämine, sünnitamine jne) seotud mingite riskidega? Kui siis millistega? Olen hästi hilise arenguga olnud (hiline puberteet), menstruatsioon algas 17-aastaselt (stimuleeriti arsti poolt). Ja lisaks olen vahepeal saanud tsüklit reguleerivat ravi (clostilbegiit, hiljem mingi hormoonravi, ei mäleta nimetust). Kas peaksin eelnevalt tegema läbi mingit uuringud?

N(33)

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui teie mees on ka Rh neg, siis teil antikehi ei teki. Posit. mehe reesuse korral võivad tekkida antikehad järgmise raseduse ajal. Seega kui teil on esimene rasedus, siis ohtu hetkel ei ole. Peale sünnitamist tehakse teile tänapäeval süst, mis hoiab ära edaspidise antikehade tekke.