Kas tegu on peetunud rasedusega? 11.10.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Viimase menstruatsiooni esimene päev oli 22.08. 30.09 esimene positiivne test. 03.10 esimene arsti viisit, HCG tulemus 65. Arst loodet ei näinud, eeldas, et kui tsükkel ebaregulaarne siis ovulatsioon võis olla hiljem ja rasedus liiga väike. HCG tulemus 05.10 171. HCG tulemus 10.10 279.65. Läksin arsti juurde 11.10, nägi võimalikku loote kotti emaka sees, suurusega 2mm maksimum (ehk siis 4-5 nädalat). Ütles, et hetkel on midagi raske öelda. Kuid samas HCG tulemus ei ole 5 päevaga kõrgemaks kasvanud. Mida sellest arvata? Peetunud rasedus?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 24-aastane

Teie kirjas esitatud versioonid võivad kõik olla tõenäolikud. Rasedusega on ikka nii, et aeg annab arutust ja kõik selgub aja möödudes. Jääb muidugi arusaamatuks, miks peaks tegema nii sageli HCG uuringuid?
Eestis peaks rasedusega arvel olema vähemalt kuni 11+6, et säiliksid määratud soodustused.
Ämmaemandad ootavad rasedusega arvele 8-9-10. nädalal. Rasedus on kinnitatud siis, kui on näha loode ja tema südamelöögid. Ajaline vastsündinu on alates 37+1. Hoiduge viirusinfektsioonidest, jälgige kaebusi. Kui kaebusi ei ole, siis tuleb lihtsalt oodata. Arstid toetuvad kliinilistes diagnoosides vaid faktidele.
Olete noor, ja terve, kõik saab korda.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7