Pikk tsükkel peale raseduse peetumist 10.03.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Augusti alguses katkes mul esimene rasedus ning peale seda on tsükli pikkus olnud väga pikk - 36-46 päeva. Viimane tsükkel oli 39 päeva. Kas see on normaalne?

Väga on soov taas rasestuda.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere peale raseduse katkemist võib esialgu tsükkel pisut muutuda, samas on ka piisavalt aega möödas sellest. Seega pöörduge palun oma günekoloogile, võimalik et rasedus katkes hoopis hormonaalsetel põhjustel. DRKadastik