masendus, ei tea mida teha... 16.01.07 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 33a naine. Mul on abikaasa ja 5 a poeg ja kaks täisealist kasulast. Hakkasin oma mehega koos elama kui olin veel väga noor, 17 aastane. Kasvatasin ennastsalgavalt tema kahte last. Oleme ülesaanud rahamuredest, laste kasvuraskustest jne jne... Omavahel saime hästi läbi. Oleme ikka püüdnud kõike koos teha, aga mida aeg edasi, seda enam teeb mees ainult tööd. Mõned aastad tagasi kaotas ta oma töökoha kuhu oli ta pannud terve oma hinge ja jõu. Sellest ajast hakkas ta nagu hullumeelne uut firmat üles ehitama. Olen püüdnud teda mõista ja talle toeks olla. Aga vaatamata lastele ja sõbrannadele ja kõigele muule, tunnen ennast väga üksi. Tunnen et kõik kodused asjad on minu õlul. Kõike pean mina otsustama. Ei jaksa enam kuulata laste muresid. Tööl ei jõua enam käia. Et kõik ettepanekud ja ideed puhkamiseks tulevad ainult minult. Ja enamasti vastab ta igale ideele et pole aega või pole raha, või ok, pärast vaatame...
Nüüd olen leidnud inimese, kellega kogu elu võiks muutuda. Meil on väga sarnased vaated elule. On lihtne inimene, ei aja raha ega karjääri taga. On elus palju näinud ja läbi elanud. Mõistab, et inimesed peaksid elama üksteisele/teineteisele, mitte elu ära elamise eesmärgil. Tean päris kindlalt, et mul on tugevad ja siirad tunded tema vastu.
Elasin terve aasta kaksikelu. Otsisin nii siit, kui sealtpoolt plusse ja miinuseid. Ootasin, et suudaksin midagi otsustada. Otsisin tuge perekonnast ja juba sissetallatud radadest. Kahjuks veendusin aga ikka ja jälle, et midagi eriti ei muutu, ja kõik on endine. Vaatamata sellele tunnen, et mul on ka tunded oma mehe vastu. Et ma ei otsinud endale uut elu ja uut meest, siis kui ma kohtasin seda uut inimest. Tean, et olin täiesti võimeline niimoodi edasi elama, nüüd aga näen et olemas ka teistmoodi elu.
Nüüd, kus ma olen lõpuks oma mehele kõik ära rääkinud, elame juba mitu kuud mõlemad suures masenduses. Rõõm on ainult pojast. Tema ongi ka põhiline tegur miks ma vanast elust kinni hoian. Ta on meil tõeline silmatera. Suurest masendusest ja mõtlemisest ja lahenduste otsimisest on mu tervis juba trikke tegema hakanud. Lihtsalt ei tea mida teha! Armastan kahte meest. Ühte sellepärast, et temaga on seotud kõik mälestused ja kodu ja elu ja lapsed. Olen temaga harjunud, tunnen teda läbi ja läbi. Teist aga seepärast, et tunnen et ma tõesti armastan teda. Et on olemas ka inimene kes hoolib minust, kellega koos võiks alata uus elu. Nüüd, olles täiskasvanu, oleks see hoopis midagi muud, kui tookord 17 aastasena.
Ootan väga, et keegi mind aitaks... tean, et ise ei suuda midagi välja mõelda. Olen seda juba proovinud.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kirja teel on raske Teile soovitusi anda. Soovitan leida endale psühholoog, kellega koostöös saate enda probleemi kergemini lahendada.
Seniks võite veel kord mõelda plussidele ja miinustele mõlema mehe puhul ja tuleviku suhtes. Soovitan poja vajadustele mõelda kõige enam.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.