Toitumisprobleemid 28.05.08 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 23 a neiu, ja mul on juba pikka aega toitumisprobleemid, ma olen lugenud veidi buliimiast ja mul tundub et mul kisub sinna poole, mõtlen praktiliset koguaeg söögile ja kui söön ei suuda pidama jääda, kui aga ei söö koguaeg tekib masendus, ja kui söön palju tekib masendus, mul pole isu aga ma söön ja söön nagu ajaviiteks v midagi kui ei söö ei leia endale tegevust...see segab elamist.....
Mida teha ?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Varuge kannatust ja püüdke leida endas jõudu võidelda selle mõttega.
Kui mõte toidule liigub, leidke mingi muu füüsiline tegevus. Ôppige selgeks mõni lihaste lõdvestamise võte koos hingamisega. Rääkige kellegiga, kuulake endale meelepärast muusikat, kasutage tähelepanu kõrvalejuhtimiseks erinevaid viise. Eesmärk on juhtida kõrvale mõte toidust ja teha seda kohe. Algul tundub raske, kuid tegutseda tuleb sihikindlalt. Märgake ise edusamme ja kiitke ennast.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.