Mees tahab lahutust. 16.11.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Olen kurb, et mees tahab lahutust seele pärast, et ma ei lõpeta suhtlemist oma kunagise poisi mehe emaga. See naine on minu jaoks väga tähtis, sest ta on viiased 5 aastat minu elus täitnud emarolli. Mu oma ema jõi ja tõmabas joomistega kaasa ka isa. Isa suri selle tagajärjel. Ema ise elab nuud hooldekodus. Aga juba 5 aastat tagasi polnud mul õieti kodu ja ema pole mind kunagi armastanud. Ja ma leidsin oma hingesuguluse just selle naisega suheldes. Ta pojaga , kellega ma käisin, läksin lahku. Ja alles peale seda kolisin tema juurde elama. Ta hoolitses minu eest nagu ema. Ja kõige kurvem asja juures on see, et tal on kaugele arenenud vähk. Kui ma selle naise juurest Tallinna kolisin, siis tema oli see, kes mulle eluks vajalikud asjad kaasa andis.
Tallinnas kaks aastat hiljem leidsin oma praeguse mehe, kellega on 11-kuune ja abiellusime kaks kuud tagasi. Aga siis kui rasedaks jäin, hakkas mees oma iseloomu näitama. Ta teadis algusest peale, kes see naine minu jaoks on ja ikka võttis mu naiseks. Nüüd kaks kuud hiljem nõuab lahutust, sest ütleb et mina tema soovidega ei arvesta. Ise soovib, et see naine juba sureks. Mida ma tegema pean? Ise elame Võrus ta ema korteris ja ta ise tahab nüüd üksi tallinna ära minna ja meid ilma rahata jätta.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kahe inimese kooselu kulgeb hästi siis, kui mõlemad selles suhtes end hästi tunnevad ja mõlemad ka pingutavad, et teineteise soove täita. Mehe nõudmine Teile meeldiva inimesega suhtlemine lõpetada, pole millegiga põhjendatud. Püüdke mehelt küsida, mida ta konkreetselt kardab selle suhlemise puhul ja püüdke veenda teda selles, et hoolite naisest, kui emast. Rääkige mehele oma ootustest tema rollile ja öelge talle, et teda armastate ja olete õnnetu, kui ta eemal on.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.