armastan, ei armasta 12.11.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Keskkooli ajal kolisin kokku oma kauaaegse sõbraga. Pärast mitut aastat hakkas mind vallutama tunne, et ma ei ole selleks kõigeks valmis. Tundsin, nagu oleks mu elu elamata jäänud, ma vaid eksisteerisin. Lootsin, et see läheb mööda, aga aina hullemaks läks. Tahtsin elada vaid endale. Janunesin vabaduse järele. Lõpetasin päeva pealt viis aastat kestnud kooselu ning pole oma otsust kunagi kahetsenud. Tundsin, nagu oleks puurist pääsend. Nii hea ja kerge oli olla. Olin õnnelik.
Kuu aega hiljem kohtasin väga toredat meesterahvast. Tõmme oli vastastikune. Mõtlesin, et kerge suhe teeb ainult head. Ja nautisin seda. Kuid keegi pole minuga varem selliselt käitunud. Romantilised õhtud, kaunid sõnad, käest kinni jalutuskäigud päikseloojangul...... Pole ennast kunagi nii õnnelikuna tundnud. Kergest suhtest kasvas märkamatult armastus ja varsti panime leivad ühte kappi.
Armastan teda!!!!! Unistan pulmadest ja lastest - meie omadest!!!!!
Taas on aga hakanud tekkima vastandlikud tunded. Töö ja kool nõuavad oma. Viimasel ajal on vastik koju minna, kõik on nii segamini ja must. Ma lihtsalt ei jõua!!!!! Tunnen nagu oleksin tühjaks pigistatud. Tahaks peale väsitavat tööpäeva minna OMA koju, visata teleka ette, süüa head paremat ja lihtsalt olla - ÜKSI!!!! Suhted on sassis, masendus peal, rääkida pole meil enam millestki. Temast eemal olles igatsen palavalt ta järele, temaga koos olles aga tahan ÄRA.
Armastan teda ja tahan seda suhet päästa, aga miks ma siis taban end jälle mõtlemast..... on see ikka seda väärt.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kooselu on suur kunst, et seda naudiksid mõlemad. Kokku on saanud kaks erinevas kodus kasvanud inimest, erineva minevikuga ja erinevast soost. Kooselu vast ongi kompromisside tegemise kool. Et mõlemad koos olles end hästi tunneks, peaksite oma ootustest teineteisele rääkima ja koos leppima kokku oma käitumine, ülesanded, vastutusalad. Kui tööjaotus paigas, loodan, et Te tunnete end kodus hästi ja vabana. Teie ei ole üksi vastutav hea kooselu eest.
Jõudu ja edu soovides!
Irene.