Ravimi lõpetamine 02.11.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Üritan võimalikult lühidalt kokku võtta enda pika loo.
Nimelt, põen ärevus- ja paanikahäireid juba pea 15a. 5a tagasi, peale pikemat eemal olekut Eestist elukaaslasega, otsustasin ravi tõsisemalt ette võtta. Sain psühhiaatri kontakti, kes tegi visiite kodus. Arst määras raviks argofani tabletid ja vahetasin neid poole aasta tagant seroxatiga. Elukvaliteet paranes tunduvalt. Selline vaheldumisi ravimite vahetamine kestis kuni eelmise detsembrini, mil arst lõpetas lõplikult oma tegevuse ja soovitas edaspidi perearstiga nõu pidades ravi jätkata. Kuna elukaaslasega on varsti peresoov, otsustasin iseseisvalt tablettide võtmise lõpetada ja keskenduda rohkem sportimisele ja üritada ilma ravimiteta eluga edasi minna. Suveni oli enesetunne üpris okei ja võõrutusnähud olid talutavad, kuniks hakkasid tekkima suuremad pinged tööalaselt. Peale seda on enesetunne läinud järjest treppi mõõda alla ja tunnen, et ei tule pingetega toime. Ärevuse tase on jälle üleval ja vanad hirmud on tagasi, ntks. skisofreenia ja muude vaimsete haiguste ees. Küsimused sellest tulenevalt. On mul mõistlik minna tagasi ravimite peale või pingutan ilma edasi? Kas tegu on pikkade võõrutusnähtudega kuna olin pikalt ravimite peal või on haigus siiski ravimata? Mainin ka, et alkoholi tarbin minimaalselt ja üritan võimalikult palju ennast suruda trennilainele, kuigi vahel on see üpris keeruline. Otsustasin võtta ka pikema soojamaa puhkuse, pingete maandamiseks.
Parimat!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Seroxat on hea - sellega võiks kergelt kaasa aidata ja ca kuu-poolteise jooksul Seroxati väehdada ja lõpuks loobuda.
Harjutused on põhivahend, kehaline aktiivsus (terves kehas tervem psüühika, hingerahu)
Relaks-harjutused (vt Enneti Palve internetist.
Väärtushinnangus üle vaadata, vajadusel korrigeerida.
Päevik: pihiroll ja enestunnetuse korrigeerija,
Sirvige minu raamatuid - seal harjutusi hulgi.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet