Voxra (Elontril) kasutamise lõpetamine 08.03.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kirjutan Teile, et saada nõu ravimi tarvitamise lõpetamise kohta.

Tarvitan mulle Soomes välja kirjutatud ravimit nimega Voxra (150 mg). 1 tablett sisaldab 150 mg bupropioonvesinikkloriidi. Eestis peaks see ravimi olema müügil nime all Elontril.

Kuna Soomes on arstisüsteem selline, et sama arsti juurde on keeruline pääseda, siis palun Teilt nõuannet, kuidas sellise ravimiga tarvitamist lõpetada. Alustasin selle ravimiga eelmise septembri keskpaigast või oktoobri algusest 1 tablett päevas samal kellaajal.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Kaks nädalat pool senisest annusest, siis kaks nädalat eelnevast pool ehk seega veerand. Kui kerge kõhklus, siis veel nädalapäevad veerand tabl.
2) Küsimus ei ole tabletis! Küsimus on harjutustes, mis sisepingeid leevendavad ja üleliigsetest pingetest vabastavad. Arstirohi on abivahend, harjutused on põhivahend ja siis tulevad nn "uued prillid" ehk uus eluhoiak (kuidas ma elu nüüd uutmoodi läbi nende "prillide" näen ja kuidas ma nüüd siis ka uut moodi Tegutsen), elu uues noodivõtmes.
3) Tabletid on vaid abivahendiks - seda mitte unustada.
vt varasemaid soovitusi.
Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet