Elontrili lõpetamine 27.07.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen aasta võtnud Elontrili, kuid treemor ning tinnitus ei ole kadunud, lisaks ärevusetase on selle aja jooksul suurenenud. Perearstgai ja kõrvaarstiga vesteldes selgus, et kuna sümptomid algasid ravimi võtmisega, siis tõenäoliselt on ravimi kõrvalmõju tegemist. Nädal olen Elontril 150mg võtnud ülepäeviti ja edaspidi ei jätan võtmata. Ärajäämanähud on: pearinglus, iiveldus, ärevuse suurenemine, higistamine, unetus ning tunne, et neelata raske. Kaua võivad kesta ärajäämaaähud ja kas need muutuvad tugevamaks? Tänan

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koostöö raviarstiga.
Ravimi võtmisega peab terviseseisund paranema. Kui ei - siis muuta annust või muuta ravimit.
Ravimi kõrvaltoimed on suurest isikupärased, seega koostöös raviarstiga saate õige.
Esivanemate tarkus: terves kehas rõõmsameelne psüühika.
Psüühiline ehk meeleline korrus – piisav uni ja päevased puhkehetked,
tunda rõõmu sellest, mis on: olen elus – järelikult õnnelik.
Emotsionaalne ehk tundeelu korrus – naerata ja see kiirgub
teistelegi. Siit tuleb positiivse emotsiooni „kiirgamise rõõm“, andmisrõõmu
vundament.
Vaimne-eetiline korrus – siin korrusel peame oma väärtushinnanguid
muutma, meeleparanduse teele asuma.
Seega – võimalusi hulgi, leia endale sobilik rada ja praktiseeri.
Mona-Linda naeratus!
Head harjutammist,
Jüri O.-M: Ennet