Paanika, ärevus jne 18.02.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Minu mure ulatub vast juba kaugesse minevikku, aga hetkel on niiii halb. Mul on olnud varem ärevushäire, aga see oli hoopis teistmoodi. Kogu aeg oli ärevus sees. Nüüd aga on mul selline asi, et kogu aeg on nn kaugeloleku tunne peal. Kui inimene joob end purju, siis on ka selline eemaloleku tunne ja just selline tunne mul ongi kogu aeg. Õhtuti läheb asi eriti hulluks, siis on kohe väga, väga suur see kaugelolekutunne. Pidevalt on tunne, et käin unes ringi. :( See on nii kohutav ja tekitab paanikat ja ärevust. Õhtul magamajäämisega on suured raskused. Mul on kaks väikest last. Üks on 2-aastane ja teine 6-kuune. Mul on nii lootusetu tunne, et ei saagi kunagi enam pead nö selgeks ja ei saa rõõmu tunda oma lastest ja elust jne. Väga suur hirm on. :( Kui pea saaks selgeks, siis kaoks ka ilmselt ärevus, sest ärevus tuleb sellest kaugelolekutundest. Magada ja puhata eriti väikeste laste kõrvalt ei saa. Praegu on väga stressitekitav periood, väiksem õpib liikuma ja suurem on niiii tohutult kade, et ma ei oska midagi selle olukorraga peale hakata. Kuid põhiprobleem on hetkel mul see kaugelolekutunne, millest ma tahaks vabaneda, aga keegi ei suuda aidata. :( Reedel kirjutas perearst Coaxili, aga asi on ainult hullemaks läinud. :( Päevavalguses ma suudan veel seda jama kuidagi taluda, aga õhtul on jubedus kuubis. :( On tekkinud sügelus. Ja pidevalt on tunne, nagu ei saaks hingata. Aga jah, kõige enam ajab hulluks see kaugelolekutunne. Kuna endal on nii kehv olla, siis ajab laste vingumine täiesti endast välja ja olen suurema lapse peale palju karjuma. :( Ma ei taha ju nii halb olla. Võtan nädal aega Coaxili. Rahusteid ei võta. Teisipäeval psühhiaatri juurde.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mõne lähedase abi, et veidi puhkust saaksite, teadmine, et seda on võimalik saada. Päeval leida lõõgastushetki. Minu Palve (esimene samm) õpetab ruttu-koheselt liigsetest pingetest vabanema. Vanem laps nõuab ka tähelepanu, sellest see nn armukadedus.
Õhtul võtaksin lühiaegselt Valocordin-Diazepam tilku, lühiaegselt.
Psühhiaatri jutule minek on õige. Õige AD ja õiges annuses tuleb kasuks.
Harjutused, puhkus, lõõgastushetked, puhkevõimalused, tilgad õhtul - sellest alustada.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet