Kenalog süst ja emotsionaalne tasakaal 06.05.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Alustasin sel aastal ülikooli ja olen suvest saati olnud tavalisest rohkem stressis, muretsedes palju uue keskkonna, õppimise, tuleviku jms pärast. Vahelduva eduga on sellega kaasnenud unehäired ja mõningane ärevus. Sageli esineb raskusi magamajäämisega. Vahepeal käisin ka psühholoogi juures nõustamisel. Üldiselt aga olen siiski rõõmsameelne ja eluga rahul.
Mõni nädal tagasi tehti mulle seljavalude tõttu Kenalog süst ja mulle näib, et pärast seda on mul esinenud rohkem tujukõikumisi ja uneprobleeme. Ravimi infolehel on kirjas, et seda ei soovitata emotsionaalselt mittestabiilsetele inimestele, aga ma ei tea, kui tõsiselt seda tuleks võtta. Võib-olla on lihtsalt tegemist kevadise eksamistressiga. Aga ma mõtlesin igaks juhuks küsida: kas see ravim võis mu emotsionaalset tasakaalu mõjutada? Kui kaua need mõjud sellisel juhul kestavad? Kas ma peaksin pigem seda ravimit vältima?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Seljaraviga las tegeleb ortopeed/ või neuroloog oma skeemi järgi. Rohi on üheks komponendiks, vaja küsida, et millised kehalised ravivõimlemise võtted seljale kasuks tulevad. Rohi on vaid osa võimalustest.

Meeleolu osas: õpi- ja puhkerežiim, une arvelt ei võta. Apteegi vabamüügist saadaval Melatoniin - hea une soodustaja.

Kodus /ühikas saab õpivaheaegadel selili maas (võimlemismatikene-Joogamatt, kokkupandav) matikesel "lapse siputust" teha - Selili, lõõgastu, käed lae suunas ja neid väristada-vibromassaaž, siis jalad, siis käed ja jalad koos vibreerima-raputada mõnuga. Puhkus siputuste vahel vastavalt enesetundele. Selg puhkab, ajutöö paraneb.

Teen seda siputusharjutust viimased 3-4 aastat ka igapäevaselt, mina lisan sinna psüühilise sisenduse.
Ka ilma siputuseta on lamamine-lõõgastus matil OK!

Kui selja korda saab, siis ka psüühika, meeleolu paraneb. Terves kehas tervem meeleolu.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet