Ärevustunne ja raske meeleolu 19.05.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Poolteist kuud olen vahelduva eduga vōidelnud paanika- ja ärevushoogudega. Märtsi lõpus ca nädal oli väga halb, siis läbi masaažiteraapia ja lähedastega rääkimisel ärevus ja paanika jutkui hajusid. Arvasin, et elu läheb edasi. Nüüd mõned päevad tagasi tekkisid need aga uuesti, lisaks kahtlustan endal ka depressiooni. Uni jääb poolikuks, söögiisu on madal ja kohati valdab juba apaatsus ja meeleheidu tuleviku pärast. Kuidas sellisest seisundist kõige paremini välja tulla? Kas see ilma tablettidega on võimalik?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) vt ärevushäirete/paanikahoogude valdkonna varasemaid soovitusi.
2) Uni - päevane kehaline aktiivsus, apteegi vabamüügist rahustavad teed (ka muidu kuumad joogid rahustavad), vabamüügil ka kehaomane rohi - Melatoniin. Enne und, hästi abistab.
3) Ilm kaunis, jalutuskäigud...kerge sportlik aktiivsus.
4) Idamaade tark: mees nuttis ja nukrutses, oli pinges ja magamata, sest temal ei olnud Kingi. Oli senikaua, kuni kohtas meest, kellel ei olnud Jalgu.
Teil on palju Kingi - tundke sellest rõõmu. Rõõmu olemasolevast!
Head harjutamist
Jüri O.-M. Ennet