Raske masendus ja ärevus 19.06.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on raskekujuline masendus, samuti pidev ärevustunne. Ravimid ei aita (enam-vähem kõike proovinud). Rääkida avameelselt oma probleemidest ei suuda/ei taha enam kellegagi. Mingid eneseabimeetodid ei mõju. Iga päevaga läheb olukord halvemaks, on tunne, et põlen elusalt. Polegi mõistlikku lahendust vist...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mis on põhjused? Millised rohud on senini tohtri poolt soovitatud ja annused? Mida peale arstirohu on veel tervise tugevdamiseks tehtud?
Arstirohi on vaid osakene meeleolu ja enesetunde parandamisel.
Oma murest tuleb kellelegi lähedasele rääkida või siis tohtrile pihtida.
Iga tegevus tervise tugevdamise rajal on kasuks. Kõik eneseregulatsiooni võtted aitavad liigsetest pingetest vabaneda ja enesetunnet parandada. Korralik puhkus, normaalne toitumine, suhtlemine sõpradega.
Ikkagi alustuseks - psühhiaatri jutule.
Igast murest saab üle!
Parimat soovides ja kaunis Jaanipäeva,
Jüri O.-M. Ennet