Ärevustunne 10.11.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Mul juba mitmendat päeva olnud unega probleeme ma lihtsalt ei jää magama või siis kui magama jään ärkan öösiti ülesse,väsimus om küll peal aga ma kardan magama jääda , ärevustunne tuleb. minu suurema õel on alkoholiga probleeme ja ta süüdistab mind selles ja tunnen ennast vahel tõesti süüdi ja see teeb väga haiget mulle . Igapäev muretsen ta pärast kuna ta tervis väga halb ja joob . Ma olen teda tahtnud aidata aga ta ei lase.Kas võib tingitud olla see stressist kui mul on vahel isegi valud ja + kilpnääre on tõusnud. Meeleolu ka muutunud . Ma ei tea mida teha enam. Või ma ei tea isegi .

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Unehäirete-ärevuse üheks põhjuseks ongi probleemid õe alkoholi tarvitamisega.
kas lapsevanemad käepärast - nendega üheskoos õe probleeme kergem lahendada - üheskoos.
Närveerimine probleeme ei lahenda.
Une osas:
apteegi vabamüügist saadaval Melatoniin - üks tabl õhtul.
Soojad joogid, rahustavad teed.
Kehaline akiivsus.

vt unehäirete osas varasemaid soovitusi.
Õe probleemid:
kes temale autoriteet, see inimene kaasata.
Mis tal huvialad - selle kaudu läheneda.
Temalgi mures - neid ühiselt maandada jne
Üksi ei suuda,
üheskoos on jagatud mure ja see talutav, ei tapa.

Mitu pead ikkagi mitu.
Kannatlikkust! Üheskoos tegutseda!
Jüri O.-M. Ennet