Tepresjoon 08.03.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tepresjoon , Tuju langus ,paanika hood ei pööra enese välimusele piisavalt tähelepanu ,une häired ,söögi häire kaalu järsk tõus , tihe nuttu hoog ,vapputamine keres keskedumis võime täielik puudumine ei tunne elust mingit rõõmu

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Iga inimene on mingis valdkonnas suuresti andekas! Milline on teie andekuse valdkond, milline tuleneb siit siis teie tegevuste suur eesmärk! Eesmärgi ja andekuse ühtsus viib ka rõõmu ja õnne radadele. Eesmärgid paika. Depressioon taandub, kaob.
2) Puhkus taastab jõu ja korraliku-hea meeleolu. Unerežiim korda. Rahustavad teed, apteegi vabamüügist ka Melatoniin on sobilik. Depressioon taandub.
3) Mis on kurvameelsuse põhjus(ed)? Võimalusel neid muuta või siis enda suhtumist nendesse teguritesse. 4) Harjutused Pingete Maandamiseks.
Mis siis ikkagi olla võib depressiooni põhjuseks? Olla võib:
a) väsimus. Vajalik tervislik töö- ja puhkerežiim, julgus ja oskus puhata;
b ) stress ja läbipõlemise sündroom, lahendamata otsused, tegemised jms. Vaja tegemised pingeritta panna ja siis lahendada, tööd ära teha.
c) Stressi maandamiseks palju harjutusi - neid siis teha;
d) Õhtul rahustav tee ja enne und Melatoniin (apteegi vabamüügis saadaval).
e) Päeval ja õhtu stressi maandavad harjutused.
f) Päevik ja elusihid paika, päevaplaan realistlikuks. Kõike korraga ei jõua ja ei peagi.
Oluline eelnevalt, siis vähemtähtsad tegemised.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet