dissotsiatiivne häire 23.10.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mis on dissotsiatiivsed häired ja kuidas neid ravitakse?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Diagnoosi paneb tohter, ravi selgitab raviarst. Kirjelduse leiate, vajadusel, Psühhiaatria käsiraamatust või siis RHK-10-st.
Mälu, aisingute, tähelepanu, liigutuste teadliku ja valikulise kontrolli häire (nn mälukaotus, mis ei ole orgaanilisest kahjustusest põhjustatud, "matkad", mida ei teadvustata, tundlikkuse kadumised, krambid, jne.
Diagnoosib IKKA tohter.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet