Ärevus, paanika, hingamisraskused 11.08.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen praegu hädas terviseärevusega. Viimased kaks nädalat ei suuda eriti teistele asjdele mõeldagi. Süda lööb tihti niimodi tugevalt (mitte kiirelt). Vererõhk on normis. Pulss pysib ka ikka alla 100. Ärevas olukorras 90-110. Praegu on ka tihti probleem unega. Õhtuti võtab magama jäämine aega ja siis öösiti ärkan üles. Vahepeal tekib paanika sellest ja vapeal mitte. Uinudes tunnen mõniõhtu et nagu hingamine annaks järele ja siis ärkan järsku ja syda taob nagu kõvasti (mitte eriti koiresti). Täna on ka õhupuudust tunda, nagu ei saaks sisse hingata normaalselt. Hirm aina kasvab. Vahest on rinnus ja seljas valud kuid need on mööduvad. Harva (eriti ärevil) tekib mul pearinglus. Kardan mõnda südame probleemi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Apteegi vabamüügist - Melatoniin, üks tbl. õhtul.
Vabamüügist - rahustav tee.
Kehaline aktiivsus - jalutuskäigud õues...meres ujumine jne, mis meeldiv ja millised võimalused.
Ennet palve esimene samm (vt varasemad).
Mis on põhjused tööl/koolis, kodus? Võimalusel neid muuta või siis suhtumist nendesse olukordadesse muuta.
Keha ja psüühika on kaksikud - ühte mõjutades mõjutame ka teist. Seega - kehalise liigutamise kaudu psüühilise rahu suunale.
Emale/isale rääkida - nende nägemus, soovitused.
Ärevushäire on kõrvaldatav - eelkõige harjutstega!
Head harjutammist.
Jüri O.-M. Ennet