Bipolaarsuse ravi 05.12.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Põen pika aja jooksul bipolaarsuse alt, mis väljendub kõrgete tõusute ning seejärel tugevate depressiivsete hoogudega (1 kuni 3 nädalat). Soovin saada arsti nõuannet ravi osas, kuna erinevad antidepressantid ei avalda mõju ega ei stabileeru seisundi. Minu elu on nagu mäed üles ja tugevalt alla.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Päevik oluline - saate teada tsüklite "kalenderplaani" ja sellest tuleneval ravi kergelt ennetavalt manustada.
2) Maniakaalsuse korral on Li-preparaadid ja nende vajaliku-toimiva annuse ja ravimi võtmise kestuse saate peatselt teada.
3) Depressiooni korral olukord veidi keerulisem - AD-te mitmeid ja siis vaja arvestada depressiooni iseloomu, kurbmeelsusele lisanduvaid sümptoome. Vaja leida õige AD ja ka teile sobilik ravimiannus.
4) Psühhootiliste elementide korral on vajalikud ka antipsühhootikumid.
Seega - koostöö raviarstiga, enesejälgimine, päevik ja iga tera tervise varasalve tuleb kasuks (sotsiaalne terakene, kehaline, psüühiline, emotsionaalne terviseterakene on kasuks.
Optimism!
Jüri O.-M. Ennet