Lamotrigiin kasutamine 01.12.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, minu psühhiaater kirjutas mulle korduva depressiooni raviks välja , Lamotrigiini 25mg ja klonosepaam 0,5mg (vastavalt vajadusele).
Mõlemad on nagu bipolaarsuse raviks rohkem määratud?
Kas selle kasutamine tundub loogiline, eriti arvestades esimese ravimi (võimaliku eluohtlike kõrvalmõjusid.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tableti abi/osakaal depressiooini jt häirete ravil on 1/10, 9/10 sotsiaalse elukorralduse korrigerimine, kehaline aktiivsus ja harjutused, Relax harjutused, uued väärtushinnangud e "uued prillid". ( vt kliiniku varasemad vastuseid, vt rmt. Ennet Psühhiaater).
Kui depressioon, siis mõelda teiste ravimite kasutamisele, AD-de peale ja siis see 9/10 valdkonna harjutused.
Head harjutamist!
Jüri O.-M.Enne