Ärevushäired või siiski mitte? 28.05.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Olen põdenud ca 13-15 a ärevushäireid. Võtnud rohtu, olnud ka ilma, käinud teraapias. Hetkel käin teraapias, kuid viimastel kuudel on asi läinud hulluks taas ja aina hullemaks tundub ,et läheb.

Ilmselgelt võib ka ärevushäire mõjutada soolestikku ? Mul on ca jaanuarist probleemid kõhuga. Kord on lahti , siis on meeletud gaasid (juba hommikul vara), PIDEV-PIDEV iiveldus, korisemine jne . Koguaeg on süda paha ! Ja seda ERITI kui pean tööle minema/olen tööl.

Tööl olles lihtsalt ma söön väga vähe, kuna toit lihtsalt ei lähe sisse , nii metsikult iiveldab. Kodus siis õhtul söön, kuid vahest ka kodus " hakkab vastu".

Vahepeal tunnen ülekere nõrkust, nagu keha on nõrk ,käed/jalad tudisevad.

Arst kirjutas AD, kuid olen siiani edasi lükanud ja ei tea mida teha. Tunnen ,et hävinen iga päevaga. SAMAS, kui olen kodus ,siis ei ole nii hull olla , just tööl ...

Ilmselgelt on see minu valik , kas võtta AD või mitte, kuid eriti ei poolda.

Olen siiani püüdnud ise hakkama saada, kuid nüüd ei teagi.

Koguaeg päev otsa iiveldada ka enam ei jaksa , lisaks pidev kurtmine tänu sellele ,eriti seoses kõhuga.

Üld küsimus vist olekski ,et kas sellised vaevused kõhuga võivad olla liigsest ärevusest?

Magu ei ole nö neelamise teel uuritud, on tehtud UH ja ka seal nähti vaid hunnik gaase....

Lisaks olen alates jaanuarist võtnud alla 5 kg, seda vist ilmselt tänu sellele,et söök ei lähe sisse, tööl on pinged (tunnen,et ei taha seda tööd enam teha -klienditeenindaja) ja lisaks oli veel autokooli eksamid jm).

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Apteegist küsida köömneid, köömnetee - rahustab mao-sooletrakti, võtab soolestiku pingeid ära. igati soodus.
Apteekrid pakuvad vajadusel veel midagi lisaks.
Hea unerežiim ja jalutuskäigud.
Und aitab korrigeerida Melatoniin - apteegi vabamüügil saada.
Minu Sirutus-ringutus ja Paiunutus-lõõgastus (nn minu Palve esimene samm) masseerib siseorganeid, reguleerib seal verevarustus, aitab normaliseerida mao-sooletrakti tegevust. Vabastab ka liigseist pingeist.
Tööprobleeme võtta mänguliselt.
Kõik saab harjutamisega korda.
vt ka varasemaid ärevushäirete valdkonna soovitusi.
Perearsti jutul ka ära.
Jüri O.-M. Ennet