Alprazolam ja Rivotril. 14.06.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kunagi kirjutati välja alprazolam tööstu tulenevate ärevushoogude taltsutamiseks. Veidi hiljem ka rivotril unehäire vastu. Lühidalt - olen nüüd 0.5mg alprazolami ja 1mg rivotriliga päevas elanud kaks aastat. Kui püüan lõpetada, tekivad põhjuseta ärevushäired nähtava kätevärinani ja unetus, südamepuperdamine - olen vahel 2-3 päeva järjest üleval, kui tablette ei võta. Tekkivad alaväärsuskompleks ja depressioon. Tablettide kättesaadavus ei ole olnud raske. On riike kus neid vabalt müüakse. Mõistan, et olen selles olukorras tänu omaenda rumalusele - kuid küsin siiski, kas on mingeid soovitusi - nõuandeid, kuidas ennast nendest ravimitest võõrutada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Melatoniin apteegi vabamüügist on abiliseks. Lisaks perearst või psühhiaater kirjutab antidepressant-rahusti-une soodustaja - Espritali 15 kuni 30 mg öhtul. Praeguste ainete doosi alandada nädalas poole võrra. Mõlemad on lopsaka sõltuvuse tekitanud. Psühhiaatriga koostöö vajalik - asenduseks võib olla mõni neuroleptikum vajalik.
Rahustavad harjutused (vt varasemad)
Kannatlikkust ja harjutused, koostöö psühhiaatriga.
Jüri O.-M. Ennet